Lidé a mobilní telefony

Možná, že i vy jste si již všimli toho, že se mezi námi najdou tací, kteří bez svého mobilního telefonu neudělají ani krok. Něco takového ale není zrovna ideální. Proč? Protože pokud například trávíte více času na mobilním telefonu než s partnerem, může si váš partner myslet, že někoho máte.
Není to ale to jediné. Váš partner si může myslet, že před ním něco skrýváte a nebude k vám mít již takový přístup, jako dříve.
Je sice hezké, že chcete být v kontaktu s těmi, kteří jsou od vás daleko, ale neměli byste zanedbávat ty, kteří se nachází vedle vás. Věřte, že se klidně může stát, že váš partner vás kvůli vaší závislosti na telefonu opustí.

bílý telefon

Bohužel i takové případy existují.
Pokud tedy na vašem mobilním telefonu trávíte více času, než je vhodné, měli byste se sami nad sebou zamyslet.
Opravdu se můžete stát, že vašeho blízkého tím díky tomu ztratíte.
Nemusíte ztratit pouze partnera, ale také své kamarády. Pokud jdete s někým ven nebo na kávu, opravdu vám přijde vhodné být celou dobu na telefonu a nevěnovat se danému člověku tak, jak by zasloužil? Něco takového rozhodně není příjemné. Je ale pravda, že kdo něco takového nezažil, nepochopí.
Věřte, že takové situace nejsou příjemné. Mnohdy vám to, že je něco takového nepříjemné, daný člověk nesdělí, jelikož je mu to vůči vám hloupé, ale našli by se mezi námi i tací, kteří si něco takového nenechají líbit a nebojí se to říct druhým na plné čáře, což je rozhodně dobře.

černý telefon

Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo je opravdu závislý na svém mobilním telefonu, měli byste mu naznačit, že existuje i svět reálný, ve kterém se nacházíte například vy a že by nebylo na škodu, pokud by vám věnoval alespoň pár minut.
Je určitě dobré na něco takového druhé upozorňovat. Může se klidně stát, že to zajde tak daleko, že tím daný člověk přijde o všechny své kamarády.
Bohužel mnohým může dnešní svět připadat postavený na hlavu. Není se také čemu divit, jelikož lidé fungují spíše ve světě virtuálním, než reálném.
Zkuste se sami nad sebou zamyslet.