Internet je skvělá věc

Za mého mládí jsme si kamarády hledali obvykle mezi těmi, kdo žili v našem sousedství, maximálně v sousední obci. A bylo to pochopitelné, protože s těmi vzdálenějšími už by bylo komplikované přicházet do styku. Telefonovat si s nimi by bylo drahé, pokud by to vůbec za tehdejšího stavu věcí bylo možné, a člověk by tak s nimi nemohl svůj život plnohodnotně sdílet. A pokud už jsme si tehdy nacházeli přátele zahraniční (pochopitelně nejlépe ty ze spřátelených a obdobně zaostávajících zemí), bylo takové přátelství obvykle spíše formalitou, protože se omezovalo jen na posílání si nějakých těch občasných dopisů.

platba přes počítač

Dnes už jsou ale panující poměry docela jiné. Dnes už si lidé hledají partnery a přátele bez problémů třeba i na úplně opačném konci světa, a ani taková vzdálenost nebrání v tom, aby se tito kontaktovali dnes a denně, v reálném čase a současně i bez rizika zruinování se. Protože dnes už máme k dispozici internet, jenž nám umožňuje rychlou a bezproblémovou komunikaci s kýmkoliv, kdo je k tomuto připojen. A lidí připojených na internet je všude, snad leda s výjimkou nejhorších totalitních režimů či nejzaostalejších a nejchudších zemí, dost a dost.
Díky internetu se můžeme kdykoliv spojit s kýmkoliv, kdo o to má zájem. A takové spojení lze využívat k lecčemu. Můžeme tu nejen komunikovat s jinými lidmi a přátelit se s těmito, ale můžeme se tu i na leccos informovat, hledat důležité informace, nakupovat, prodávat a nabízet nejrůznější služby, můžeme tu hrát hry i vytvářet všemožné prezentace, můžeme tu prostě vyvíjet aktivity, jaké by v předinternetové éře nebyl snad vůbec myslitelné.

práce na internetu

A proto lze považovat internet za nástroj, který nám i ostatním lidem může prokazovat neocenitelné služby. Jde o náramně důležitou síť, přinášející ohromné výhody. A na nás je, abychom toho využívali. Ovšem obezřetně, protože lze na internetu narazit i na nekalé živly. Stejně jako v reálném životě.