Herní konzole pro zábavu i výuku

Od chvíle, kdy první herní konzole spatřily světlo světa, staly se jedním z nejoblíbenějších doplňků domácích počítačů. Lidé si prostě rádi hrají. A vůbec nezáleží na věku. Počítačové hry jsou oblíbené u každé věkové skupiny. Dá se u nich odpočívat, relaxovat nebo si vyzkoušet svůj postřeh.

 • Herní svět poskytuje v podstatě neomezené možnosti.
 • Můžete se stát automobilovým závodníkem, bojovníkem v nějaké válce nebo řešit složitou kriminalistickou záhadu.

herní konzole

Současné herní konzole jsou na takové úrovni, že je vše naprosto realistické.Není nutné se omezovat jen na několik málo tlačítek. Virtuální realita dovoluje přímo se fyzicky zúčastnit všeho, co se ve hře děje.

 • Virtuální realita dovoluje tři možnosti využití.

  1. Pasivní virtuální realita – v daném prostředí není možné cokoliv měnit. Jedná se většinou jen o sledování filmu nebo čtení knížky.
  2. Aktivní virtuální realita– sice vstoupíte do prostředí, ale můžete se pouze pohybovat a rozhodnout se, kam se vydáte. Tuto možnost využívají například realitní kanceláře k prezentaci prodávaných nemovitostí.
  3. Interaktivní virtuální realita– v tomto prostředí je možné se přímo zapojit do děje a ovlivnit ho. Můžete brát věci do ruky a manipulovat s nimi.

nintendo

Virtuální realita rozšíří vaše obzory

Virtuální realita ale nemusí sloužit jen zábavě. Stále více se využívá i jako výukový doplněk na školách různého zaměření. Prohlédnout si můžete kupříkladu jadernou elektrárnu Temelín. Dostanete se tak nejen do strojovny, ale i do primárního okruhu této jaderné elektrárny. Na vlastní oči si tak můžete prohlédnout jednotlivá zařízení a seznámit se s jejich funkcemi.

 • Další možností je hra, jejímž cílem je sestavení vodní nebo větrné elektrárny či chytrého domu.
 • Jedná se o sice o hru, ale nejen děti se tu mohou dozvědět celou řadu zajímavých informací.