Youtube Music na iOS umožňuje zobrazovat texty písní

Aplikace YouTube Music spustila ve své verzi pro iOS novou funkci, která uživatelům umožňuje číst text písně během jejího přehrávání.

V Youtube Music je možné zobrazit texty písní, zdroj: macrumors.com

Chcete-li zobrazit text písně, klepněte na tlačítko Info (i) pod videem, které právě sledujete, a poté přejděte dolů. Pokud jsou k písni k dispozici texty, uvidíte je pod měřicí lištou.

Na rozdíl od textů písní dostupných v Apple Music se text písniček ve službě YouTube Music neposouvá v reálném čase s tím, jak píseň postupuje. Pokud budete chtít číst text, budete si ho muset ručně posouvat dolů.

Jak poznamenal The Verge, ne všechny skladby na YouTube Music mají texty, i když byly publikovány na oficiálních účtech umělců nebo nahrávacích společností. Funkce se však neustále rozšiřuje, takže se texty mohou objevovat i zpětně.

Nová funkce textů v YouTube Music pro iOS funguje pro platící i neplatící uživatele. Zákazníci, kteří se přihlásili k odběru Hudby Google Play, se také automaticky registrují do služby YouTube Music. Ta by měla brzy nahradit původní službu.

Zdroj