Windows 10 na 1 miliardě aktivních zařízení

Microsoft Windows 10 je úspěšný. To potvrzuje i fakt, že společnosti se hlásí každý měsíc přes 1 milardu aktivních zařízení. Tohoto čísla se Microsoftu podařilo dosáhnout do pěti let od vydání systému.

Windows 10 pohání spoustu stolních počítačů spolu s 80 000 různými modely a konfiguracemi notebooků od 1 000 výrobců. Přirozeně se Windows 10 stal jádrem nových konzolí Xbox, včetně nadcházející řady Xbox X.

Microsoft běží na různorodých zařízeních – od malých obrazovek jako je Surface Pro, k obrovským interaktivním tabulím Surface Hub 2S. Ještě zajímavější je duální obrazovka Surface Neo, která bude spouštět speciální verzi OS Windows 10X.

Obrázek ilustruje různorodost zařízení na kterých běží Windows 10.
Ilustrační foto – Windows 10 běží na různorodých zařízení, foto: blogs.windows.com

Microsoft slibuje rychlejší aktualizace těm, kteří přecházejí ze systému Windows 7 na Windows 10. Mnohem rychlejší, pokud je o nový prohlížeč Edge Chromium, protože je nezávislý na aktualizacích operačního systému.

Společnost spoléhá na svůj Insider Program, díky kterému se jí daří získávat informace o chybách z každé země celého světa. Tento program nyní zahrnuje téměř 18 miliónů členů.

„Inspirovali jsme se tím, jak používáte Windows 10 a těšíme se až uvidíme, jak budete tyto miliardy zařízení nadále používat novými a vzrušujícími způsoby, jak řídit svět.“, uvedl Microsoft.

Zdroj