Výroba AirPods a AirPods Pro by mohla být ovlivněna Koronavirem, může totiž vést k nedostatku dodávek zboží

Image result for airpods airpods pro
AirPods Pro

Společnost Apple pracuje na zvýšení produkce stále populárnějších AirPods a AirPods Pro. Její úsilí o dosažení rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou by mohlo být ohroženo vypuknutím Koronaviru v Číně.

Podle společnosti Nikkei byli hlavní dodavatelé AirPods Luxshare-ICT, Goertek a Inventec odstaveni od začátku lunárního Nového roku. Práce na ‌AirPods‌ budou pokračovat příští pondělí. Jednotlivé komponenty by mohly být nedostatečné, protože továrny v celé Číně byly zavřeny kvůli obavám z Koronaviru.

Výrobci ‌AirPods‌ mají „nanejvýš“ dvoutýdenní zásoby materiálu potřebné k montáži a na další budou muset počkat, až budou výrobci součástek v Číně znovu v provozu. Za současných podmínek by míra využití produktu mohla dosáhnout pouhých 50 procent.

Osoba, která hovořila s Nikkei, informuje, že není jasné, zda dodavatelé dílů v Číně budou moci hladce pokračovat v práci a vytvořit dostatek dílů pro montáž. „Opravdu musíme počkat a uvidíme, jak se věci vyvinou příští týden. Pokud by montážní pracovníci nedostali dostatek dílů do dvou týdnů, bude to velký problém,“ uvedl zdroj.

Cestovní omezení z určitých regionů Číny pravděpodobně povedou k nedostatku pracovních sil v továrnách a společnosti vyvažují opětovné zahájení výroby. Také se musí vypořádávat s obavami zaměstnanců, že se virus může vrátit zpět do továrny. Například Foxconn řekl, že pracovníci vracející se z provincie Henan budou po dobu dvou týdnů izolováni, zatímco ostatní zaměstnanci budou izolováni pouze týden.

Zdroj: macrumors.com