Vydání iPhone 2020 stále dle původního plánu

Stejně jako všechny technologické společnosti je i společnost Apple ovlivněna vypuknutím koronaviru. Ten narušil globální dodavatelské řetězce. I s ohledem na tento fakt by neměl být ohrožen iPhone 2020, který by se měl objevit na podzim letošního roku.

Na šedém pozadí jsou ploženy dva mobilní telefony iPhone.
Ilustrační foto – Zadní strana iPhone

Každoročně se kolem května spouští masová výroba nových iPhonů. Není tomu jinak ani letos a nové iPhony s 5G jsou stále v plánu. Epidemie v Číně je pod kontrolou a továrny se blíží ke své plné kapacitě.

Ovlivněn koronavirem je však iPhone 9, který měl být představen tento měsíc. Ten je nyní odložen na neurčito, protože jeho masová výroba měla probíhat v době, kdy byly všechny továrny v Číně uzavřeny.

Odborníci z oboru se však stále obávají postiženého dodavatelského řetězce pro již existující produkty Apple. V některých zemích již společnost musela přijít k jistým omezením a to prodávání pouze dvou kusů iPhone na osobou.

Nově uvedené produkty se navíc na trh dostanou se značným zpožděním. Například nová klávesnice pro iPad Pro by měla být dostupná až v květnu. Je to zejména tím, že společnost Apple nevyužívá outsourcing svých montážních linek a výrobních zařízení jen v Číně. Problémy s výrobou a montáží byly i v jiných zemích jako je např. Malajsie.

Do května ještě zbývá pořád nějaký čas a situace je velmi nepředvídatelná, takže nakonec se může stát cokoli, ale nový iPhone 2020 je doposud v plánu beze změn.

Zdroj