Tinder přináší novinky: nouzové tlačítko i odhalování falešné identity

woman wearing white crew-neck t-shirt on bed holding silver MacBook

Před několika dny přidala aplikace Tinder do svého rozhraní nově nouzové tlačítko (panic button) a další bezpečností opatření.

Noonlight technologie umožní uživatelům v krizových situacích zalarmovat pohotovostní služby, a zároveň poskytnout přesné údaje o poloze.

Než s někým zajdete na rande, budete mít možnost uložit si informace o tom, s kým jdete a kde se schůzka koná. Když potom v krizové situaci kliknete na nouzové tlačítko, pohotovostní služby budou upozorněny nejen na detaily o osobě, se kterou se momentálně nacházíte, ale i na Vaši aktuální polohu.

Novinky jsou aktivní zatím pouze v USA. Kdy by měly být dostupné celosvětově aplikace zatím nezveřejnila.

Tinder taktéž zavádí nový způsob ověřování fotografií, který by měl zabránit catfishingu (vydávání se za falešnou identitu online).

Nový způsob ověřování bude zahrnovat člověkem podporovanou umělou inteligenci (AI), přičemž uživatelé budou požádáni o ověření své identity pomocí několika selfies v reálném čase.

smiling man while holding smartphone

Mandy Ginsberg, generální ředitelka Match Group, společnosti, která vlastní několik seznamek včetně Tinderu, uvedla, že Tinder je první seznamka, která investuje do pohotovostních služeb.

„Bezpečné a bezproblémové seznamování je pro naše podnikání zásadní.“

„V Noonlight jsme našli špičkovou technologii, která dokáže poskytovat pohotovostní služby v reálném čase.“

Kolik investice do Noonlight stála, ale Match Group nesdělila.

Seznamky a další online seznamovací platformy jsou kritizovány za to, že nedělají dost pro ochranu svých uživatelů.

V roce 2018 britská policie uvedla, že počet zaznamenaných sexuálních trestných činů týkajících se online seznamovacích webů a aplikací, se ve srovnání se čtyřmi lety dříve téměř zdvojnásobil.

Nedávno také společnosti Uber a Airbnb uvedly nové zabezpečovací funkce. A to v důsledku otázek ohledně opatření týkajících se jejich bezpečnosti.

Zdroj: bbc.com