TikTok zavedl rodičovskou kontrolu ve Velké Británii

Čím dál tím víc populárnější aplikace TikTok byla pod tlakem řad otázek ohledně ochrany osobních údajů, jednou z nich byla bezpečnost dětí. Nyní společnost ve Velké Británii zavedla rodičovskou kontrolu tzv. „Family Safety Mode“.

TikTok podrobně popsal novou funkci v blogovém příspěvku prostřednictvím TechCrunch:

  • “V rámci našeho trvalého závazku poskytovat co nejlepší zkušenosti na TikToku, oznamujeme novou funkci Family Safety Mode, která pomáhá rodičům a zákonným zástupcům udržet své dospívající v bezpečí na TikToku“.

K použití této funkce budou muset rodiče / zákonní zástupci mít svůj vlastní účet na TikToku. Zde je seznam funkcí, které Family Safety Mode obsahuje:

  • Screen Time Management: Rodiče budou moci určit, jak dlouho jejich teenager bude na TikToku.
  • Soukromé zprávy: Rodiče budou moci určit, kdo může odesílat zprávy na připojený účet nebo úplně vypnout soukromé zprávy.
  • Omezený režim: Rodiče budou moci omezit obsah, který nemusí být vhodný pro veškeré publikum.

Jak poznamenal TechCrunch, tyto funkce již byly k dispozici uživatelům TikToku, ale režim Family Safety Mode je první, kdy je rodiče / opatrovníci mohou ovládat. Dosud není známo, jak dobře tato funkce funguje.

TikTok také zdůraznil svá bezpečnostní videa, která byla spuštěna loni na podzim a účet TikTok Tips.

Vzhledem k tomu, že GPDR je nejsilnějším souborem zákonů o ochraně osobních údajů na světě, dává smysl, že TikTok nejprve zavedl nové rodičovské kontroly. Společnost tvrdí, že časem zavede režim Family Safety Mode do více zemí.

Zdroj: 9to5mac.com