Tesla zavřela továrny v Kalifornii a New Yorku

Výroba automobilů společnosti Tesla bude dočasně přerušena ve Freemontu v Kalifornii, počínaje koncem pondělí 23. března. Společnost také pozastaví většinu operací ve své továrně na solární panely v Buffalu v New Yorku.

Letecký snímek Gigafactory (zdroj)

Zaměstnanci v obou továrnách budou nadále dostávat svou obvyklou odměnu až do pondělí, po kterém bude poskytována placená dovolená během této odstávky. Ti, kteří pracovali doposud z domovy, by v této práci měli pokračovat i nadále.

Tesla tvrdí, že bude udržovat a provozovat některé „základní činnosti“, jako je práce na nabíjecí infrastuktuře. Gigafactory v Nevadě bude pokračovat jako obvykle, navzdory nedávné iniciativě guvernera státu, která žádá uzavření všech, které nejsou nezbytné.

Během odstavení bude Tesla pokračovat v dodávkách vozidel. Společnost uvádí, že pomocí připojení svých „bezdotykových dodávek“ na mnoha místech pomáhá zmírnit jakékoli šíření viru. Díky bezdotykovým dodávkám mohou zákazníci odemknout svá nová auta na parkovišti přes Tesla aplikaci, podepsat všechny nezbytné papíry, které byly umístěny v jejich autech.

Zdroj