TCL pracuje na telefonu, který se dá otevřít do velikosti tabletu

Vtěsnat obrazovku velikosti tabletu do něčeho, co se vejde do vaší kapsy, je sen spousty lidí. Teprve nedávno se zavedením skládacích displejů se sen stal skutečnějším. Společnosti však stále pracují na různých alternativách a TCL se blíží k uskutečnění snu.

Vykreslený prototyp TCL ukazuje telefon, který lze pomocí posuvného mechanismu rozbalit na tablet. Když telefon není rozbalen, vypadá to, že se jedná o docela normální smartphone. Displej se zdá být velmi silně zakřivený kolem okrajů. Pravá strana telefonu, včetně dvojitého děrovacího otvoru, lze vytáhnout a zobrazit větší displej, který je zastrčen pod „hlavním“ displejem.

Podle CNET tento prototyp TCL skutečně používá jeden flexibilní displej. Nejedná se tedy o vysunutí samostatného displeje a o značnou mezeru nebo hřeben oddělující obě poloviny. Nemáme ponětí, jak mechanismus skutečně funguje, ale displej musí být nějakým způsobem sklopen a zastrčen.

Toto je design, který jsme nikdy předtím neviděli. Bylo samozřejmě mnoho vysouvacích telefonů, ale nikdy neměly obě poloviny displej. Ať už se jedná o jeden skládací displej nebo dva oddělené displeje. I když je tento smartphone zajímavý, zdá se, že představuje několik problémů.

Displej, který se musí do sebe složit, by byl pro dlouhodobé používání špatný, zvláště pokud to vyžaduje vícenásobné záhyby. Pokud se displej nedá sklopit úplně na sebe, jako je například Motorola Razr, znamená to, že by telefon mohl být docela tlustý, aby se do něj vešel. TCL zřejmě plánovala odhalit toto zařízení na MWC, ale událost byla minulý týden zrušena. V současné době nevíme, kdy se ho společnost rozhodne představit. Co si myslíte o tomto skládacím designu?

Zdroj: xda-developers.com