Společnost Apple v roce 2020 uvede na trh inteligentní klávesnici iPad Pro s vestavěným trackpadem

Podle nové zprávy ,,The Information“ Apple letos plánuje vydat iPad klávesnici s vestavěným trackpadem. Zpráva uvádí, že Apple v současné době připravuje klávesnici pro hromadnou výrobu.

Společnost Apple plánuje na konci tohoto roku vydat klávesnici pro iPad, která bude zahrnovat vestavěný trackpad, což je poslední krok ve snaze udělat z tabletového zařízení alternativu notebooku. Společnost pravděpodobně vydá příslušenství spolu s další verzí iPad Pro.

Pokud jde o design, podle dnešní zprávy se očekává, že nová klávesnice iPad Pro Smart Keyboard s trackpadem bude vyrobena z podobných materiálů, jako současné inteligentní klávesnice. To znamená, že bude obsahovat tkaninový design. Foxconn bude pravděpodobně jedním z hlavních výrobců nového příslušenství.

Digitimes minulý měsíc uvedlo, že Apple vyvíjí podsvícenou inteligentní klávesnici pro iPad Pro, která by měla být vydána letos. Tato zpráva však nezmínila vestavěný trackpad.

Výrobci příslušenství třetích stran, například Brydge, také oznámili své vlastní klávesnice na iPad Pro s trackpady. Tato zpráva naznačuje, že Apple plánuje podporu iPadOS trackpadu posunout na další úroveň.

iPad OS 13.4 obsahuje nové funkce související s přístupem a podporou klávesnice. Vývojář Steve Troughton-Smith však poznamenává, že aktualizace nemá „žádné změny, které by naznačovaly podporu trackpadu nad rámec toho, co AssistiveTouch dělá“.

Zdroj: 9to5mac.com