Podle analytika Kuo by Apple mohl vydat iPhone bez lightning v roce 2021

Teprve minulý týden zveřejnili analytici J. Morgana několik předpovědí o plánu společnosti Apple týkající se přechodu na pololetní plán vydávání zařízení. Vysoce postavený analytik Kuo přináší stejné předpovědi jako předchozí zpráva. Spolu s novými předpověďmi o připravovaném iPhone SE 2 a vrcholového iPhone bez lightning konektoru.

Tento iPhone bez lightning konektoru bychom neměli vidět dříve než v roce 2021. K odebrání konektoru by mělo zatím dojít pouze u tohoto modelu. Tento počin by měl zvýšit požitek z bezdrátových technologií. Jednou z variant také bylo, že by mohlo dojít k nahrazení lightning konektorem USB-C. Zatím to vypadá, že k této variantě nedojde.

Pro rok 2020 Kuo očekává celkem 5 modelů: iPhone 6,7″ , vrcholový iPhone, dva 6,1″ (jeden by měl být telefon vyšší třídy) a základní 5,4″ model. Kuo také očekává iPhone SE, který by měl přijít v polovině roku 2020. Ten by měl mít 4,7″ displej, velikostně a designově by se měl podobat iPhone 8.

Dalším očekáváním je, že v roce 2021 by se mohl objevit model neoficiálně označený jako iPhone SE 2 Plus. Tento model by neměl mít známý „home button“ a velikost displeje by měla být 5,5″ nebo 6,1″.

Zdroj: inverse.com, macrumors.com