PlayStation 5 se představí již 5. února

S blížícím se příchodem PlayStation 5 se objevují také nejnovější informace. Před několika dny se objevily zprávy, že oficiálním sloganem PS5 bude „je čas hrát“. PlayStation dokonce na oficiálním Twitteru upravil svůj status na „je čas hrát“. Oficiální specifikace PlayStation 5 budou zveřejněny na PlayStation meetingu, který se bude konat v hale Sony v New Yorku. Je třeba zmínit, že setkání PlayStation je událostí společnosti Sony, na níž se představí produkty PlayStation. Na této události bylo také vydáno PS4.

PlayStation 5

Na této akci budou představené specifikace a funkce. Nyní již víme, že PS5 bude zpětně kompatibilní se všemi hrami PS4. Pokud jde o datum zahájení prodeje, zdroj uvedl, že prodej PS5 bude globálně spuštěn v říjnu roku 2020 za 499$. Pokud jde o konfiguraci, specifikace PS5 jsou téměř rovnocenné s Xbox Sériemi X. První hry na PS5 budou například „Dark Soul: Remastered“ a „Godfall“.

V jiných zprávách jsme nedávno viděli PS5 poprvé. Ze snímků obrazovky vypadá herní konzole Sony PS5 podobně jako u PS4. Je použitý již známý čtvercový design s modrým pozadím. PS5 má 1TB SSD a verze systému je 0.100.020.

Zdroj: gizchina.com