OSN by měl využívat Facebook pro rychlé odpovědi
Facebook se zapojuje do nového partnerství se zdravotnickou organizací OSN aby pomohl poskytovat rychlé a spolehlivé informace o aktuální pandemii široké veřejnosti. Jedna z plánovaných změn umožní aktivně odesílat zprávy lidem, kteří se s nimi spojili, prostřednictvím aplikace Messenger.
Facebook také spolupracuje s poskytovatelem hackathonů Devpost s cílem uspořádat speciální online soutěž pro vývojáře, jejímž cílem je přinést na svět nová řešení pro zasílání zpráv pro aplikaci Messenger a řešit různé problémy související s COVID-19.
Organizace jako je UNICEF a Pakistáncké ministerstvo zdravotnictví také používají Messenger, aby zajistily, že lidé budou mít nejnovější informace o COVID-19 napsal Facebook na zpravodajské části webu Messenger.
Na sociálních sítích, včetně Facebooku a Twitteru se šíří falešné zprávy a teorie o koronaviru. Falešné tvrzení zahrnují, že koronavirus je způsoben 5G nebo, že pití bělidla je léčbou nemoci. Falešné informace se také rozšířily v aplikaci WhatsApp vlastněné Facebookem, což sociálním sítím ztížilo nalezení těchto typů zpráv. Současně s tím, jak více lidí zůstává doma a praktikuje práci z domova, zaznamenala síť také zvýšené využívání služeb Facebooku včetně Messengeru.
Do boje proti koronaviru se pustil také WhatsApp, který daroval 1 milion dolarů a také minulý týden společnost oznámila, že zahajuje informační centrum, které nabízí pokyny, tipy a obecnou pomoc v boji proti šíření zavádějících fám a paniky nad pandemií koronaviru. WhatsApp také vybízí učitele, aby výuku prováděli přes aplikaci a zůstaly tak se studenty co nejvíce v kontaktu. Více informací lze naleznout na oficiálních stránkách WhatsApp.
Mezitím americká vláda údajně jedná s Google a Facebookem o používání údajů o poloze z chytrých telefonů, aby udržela stav karantény.