Oficiálně: PlayStation 5 přichází!

PS5

„Playstation 5 přichází“. Upozornění přichází přímo z nového oficiálního webu vytvořeného pro nadcházející konzoli Sony. Japonská firma otevřela doménu pro sdílení více zpráv o platformě – ačkoli podrobnosti o PS5 ještě nebyly zveřejněny. Nový web je součástí stránky PlayStation ve Velké Británii.

Na webových stránkách společnost Sony sama uznává, že stále není „připravena představit PlayStation další generace“, ale mělo by to být již brzy. Do té doby je možné se zaregistrovat pomocí e-mailové adresy pro přístup k informacím o datu vydání, ceně a katalogu her konzole.

Prozatím se říká, že k oznámení dojde mezi druhou polovinou února a začátkem března. Každý fanoušek samozřejmě očekával zahájení v únoru, protože PS4 bylo odhaleno také v únoru. Zdá se však, že k tomu dojde až začátkem příštího měsíce. Analytik Benji-Sales například očekává, že v prvním týdnu následujícího měsíce bude oficiální vzorek konzoly. Stojí za povšimnutí, že GDC 2020 (konference o vývoji her) se koná mezi 16. a 20. únorem.

PS5

Stále musíme čekat na oficiální potvrzení, ale celá skutečnost, že Sony již škádlí spuštěním PS5, je dobrým znamením. Nadšence připravované konzole trápí nedostatek detailů o PS5. PS4 má obrovský úspěch, bylo prodáno více než 109 milionů konzolí. Je proto přirozené, že všechna média čekají na oficiální oznámení.

Cena PS5 bude uvedena v „pravý čas“

Finanční ředitel společnosti Sony Hiroki Totoki řekl, že nechce „vypálit start“. Společnost chce odhalit cenu ve „správný čas“, konec konců, uvidíme jednu z nejintenzivnějších válek mezi konzoly příští generace. PS5 a Xbox Series X se budou snažit zachytit preference hráčů pomocí pokročilých technologií a vysoce očekávaných exkluzivních her. PlayStation 5 zasáhne trh koncem roku 2020 a očekávání pro konzoli jsou vysoká.

Zdroj: gizchina.com