Koronavirus ovlivní výrobu iPhone nejméně do dubna

Probíhající Koronavirus v Číně pravděpodobně způsobí, že Apple zmešká hromadnou výrobu levného iPhone. Podle nových informací z japonského webu Nikkei zásoby stávajících modelů zůstanou nízké až do dubna nebo déle.

O dodavatelích ‌iPhone‌ se říká, že v současné době pracují na 30 až 50 procent kapacit. Aby mohli rozběhnout plnou výrobu, je třeba překonat překážky, zahrnující nedostatek pracovních sil a logistiku přepravy.

Apple plánoval zahájit masovou výrobu na nadcházejícím levném ‌iPhone‌ v únoru, ale Nikkei uvedl, že splnění tohoto cíle je velmi náročné a že výroba může být zpožděna až do března.

Současné zvěsti naznačují, že společnost Apple plánuje představit nový iPhone‌ na akci, která se má uskutečnit v březnu, prodej má být zahájen 3. dubna. I přes to, že jsou problémy s výrobou, několik zdrojů uvedlo, že nový ‌iPhone‌ bude spuštěn včas.

„Dodavatelé se snaží vyrobit a odeslat levnější ‌iPhone‌ do čtyř týdnů. Zpoždění nemůže být příliš dlouhé, jinak to ovlivní prodejní strategii nových produktů Apple ve druhé polovině letošního roku.“ uvedl jeden z lidí, který zná všechny skutečnosti.

Společnost Apple doufala, že její dodavatelé vyrobí v první polovině roku 2020 80 milionů iPhone‌, včetně 15 milionů levných telefonů iPhone, ale výrobní plán společnosti je nyní nejistý. Společnost Apple včera uvedla, že nesplní své příjmy za čtvrtletí, kvůli omezeným dodávkám ‌iPhone‌ a nízké poptávce zákazníků po produktech Apple v Číně.

Továrny v Číně počítají s tím, že budou mít další zaměstnance zpět v práci hned příští pondělí, kdy skončí karanténní období pro ty, kteří se vrátili z vnějších provincií. Cestovní logistika je v současné době považována za hlavní problém, protože dodavatelé musí při překračování provinčních hranic kvůli karanténě měnit řidiče kamionů.

Zdroj: macrumors.com