Instagram vysvětluje, proč zatím nemá iPad aplikaci

Je rok 2020 a Instagram stále nemá aplikaci pro iPad. Nyní, na tuto otázku odpověděl generální ředitel Instagramu. Adam Mosseri vysvětlil, proč společnost zatím nemá k dispozici aplikaci pro iPad.

Populární sociální síť stále není optimalizovaná na tabletech iPad. Pokud si ji nainstalujete do iPadu, zobrazí se vám v malém okýnku její iPhone verze. Podle Mosseriho je důvodem proč iPad nemá vlastní aplikaci nedostatek vývojářů. „Rádi bychom vytvořili aplikaci pro iPad, ale máme málo lidí a spoustu věcí, které jsou důležitější,“ řekl Mosseri.

Instagram obecně mlčí o své tvrdohlavosti při vytvoření aplikace do iPadu. Na otázku, proč bylo prioritou v minulém měsíci přenést soukromé zprávy na web přes aplikaci iPad, společnost jednoduše odpověděla, že soukromé zprávy jsou důležité, protože pomáhají uživatelům zůstat v kontaktu s lidmi, na kterých jim záleží.

V minulosti existovali neoficiální aplikace optimalizované pro iPad, Instagram však změnil API a zničil tento trh – aniž by nabízel vlastní iPad aplikaci. Existuje také argument, že webová aplikace Instagramu je pro iPad dostatečně dobrá a můžete si ji přidat na plochu. Ale stejně to prostě není totéž, co by byla speciální aplikace.

Je těžké pochopit Mosseriho vysvětlení, když vezmeme v úvahu, že za Instagramem stojí obrovská společnost Facebook.

Zdroj: 9to5mac.com