Google testuje nejlepší funkci Hudby Play pro YouTube Music

V roce 2018, výkonný ředitel společnosti Google T. Jay Fowler na Twitteru potvrdil, že společnost plánuje přesun katalogů, seznamů skladeb a předností služby YouTube Music, která se v té době opět znovu spustila jako vlastní placená streamovací služba. O dva roky později, “9to5Google“ hlásí, že Google vyvinul beta verzi YouTube Music, které můžou přidat alespoň některé z těchto dlouho očekávaných funkcí.

“9to5Google“ konkrétně uvedlo, že nová verze přidává podporu pro hudbu nahranou uživatelem – jedna z nejlepších funkcí Hudby Google Play. Služby streamingování hudby mají téměř vše, co byste si mohli v cloudu představit. Hudební funkce nahraná uživatelem je však skvělá v případech, kdy konkrétní interpret nebo album není k dispozici. Možnost nahrávat soubory sami, aniž byste museli používat jinou hudební aplikaci je zkrátka úžasné.

Neexistují žádné informace, zda tato interní verze služby YouTube Music zahrnuje také přesun seznamů skladeb a preferencí, jak bylo slibováno v roce 2018. Verge oslovil společnost Google, aby se k tomu vyjádřila.

Google původně řekl, že v roce 2019 plánuje přechod odběratelů Play Music na YouTube Music, což se ale nestalo, může to být známkou toho, že rok 2020 může být rokem, kdy YouTube Music se stane vážnou službou pro streamování hudby.

Zdroj: theverge.com