Facebook Messenger pro iOS je nyní 2x rychlejší a o 75% menší

O víkendu jsme se dozvěděli, že Facebook je připraven uvést na trh aplikaci Messenger pro iOS s novým designem zaměřeným na jednoduchost. Nyní Facebook oficiálně spustil nový iOS Messenger, který je 2x rychlejší a velikost aplikace je 1/4 předchozí verze.

O víkendu jsme se podívali na nový design zjednodušeného Messengeru pro iOS, který má pouze dvě karty. Ve spodní liště je pouze „Chat“ a „Lidé“ – již žádná karta Discover. Příběhy se nyní zobrazují ve větším zobrazení dlaždic a nacházejí se na nové kartě ,,Lidé“.

,,Na aplikaci Messenger 4 jsme zahájili cestu ke zjednodušení a přepracování aplikace Messenger, která se interně nazývá Project LightSpeed, a nyní jsme aplikaci pro iOS od základů přestavěli. Od dnešního dne budeme v iOS v příštích několika týdnech zavádět rychlejší, menší a jednodušší Messenger. Messenger se načte dvakrát rychleji a bude mít jednu čtvrtinu své původní velikosti.“

Facebook podrobně popsal aktualizovanou aplikaci v tiskové zprávě. Facebook zjednodušil kód o 85% z 1,7 milionu řádků kódu na pouhých 360 000. Dvě hlavní výhody kromě zjednodušeného designu spočívají v tom, že aplikace se načítá 2x rychleji a je o 75% menší než předchozí verze.

  • Rychlejší: Rychlejší čas spuštění aplikace nemusí být tak důležitý, pokud otevřete aplikaci pouze jednou nebo dvakrát denně, abyste si zahráli hru nebo sledovali film, ale při otevírání aplikace mnohokrát denně je to obrovský rozdíl.
  • Menší: Menší aplikace znamená, že se Messenger spouští, stahuje a aktualizuje rychleji každému, včetně těch, kteří aplikaci používají na starších zařízeních nebo v oblastech s pomalejším připojením.
  • Jednodušší: Aplikace je zjednodušená, přičemž i přesto má bohaté funkce. Například jsme zmenšili seznam kontaktů ze 40 verzí na verzi, která funguje konzistentně v celé aplikaci. Pomáhá to kognitivní zátěži pro lidi, ale také to znamená, že inženýři nemusí budovat nové zkušenosti od základů.

Aktualizovaný Facebook Messenger pro iOS je nyní k dispozici v App Store. Všechny změny přicházejí od včerejšího dne.

Zdroj