Facebook Lite má nyní tmavý režím

Tmavý režim je funkce, kterou jsme chtěli roky. Od zavedení systému Android Lollipop téměř před 6 lety a od zavedení Material Design se bílé uživatelské rozhraní stalo normou. Ať už si myslíte o bílých režimech cokoliv, jedna věc je jasná: jsou strašlivé pro noční koukání do telefonu. V loňském roce byl pro Android 10 představen globální tmavý režim a mnoho aplikací jej začalo podporovat. Nyní je představen i na Facebook Lite.

Facebook Lite je verze Facebooku, která je optimalizována pro lidi se staršími telefony a pomalejším připojením, zejména pro ty v rozvojových zemích. Uživatelské rozhraní je blokové, neexistují zde žádné animace, ani fantastické funkce a navíc se v pozadí nevyskytuje tolik věcí ve srovnání s běžnou aplikací Facebook.

Pokud máte zájem procházet Facebook v tmavém režimu, stáhněte si aplikaci Facebook Lite nebo ji aktualizujte, pokud ji již máte. Pokud vám ale nevyhovuje aplikace Facebook Lite, musíte vydržet až ji běžná aplikace Facebook obdrží prostřednictvím aktualizace.

Zdroj: xda-developers.com