EMUI 10 pokořil hranici 100 miliónů zařízení

Společnost Huawei uvedla na trh svůj EMUI 10 na Huawei Developer Conference v Číně v září 2019 a od té doby aktualizovala většinu svých vlajkových lodí, telefonů střední třídy a dokonce i některých základních modelů.

22. ledna společnost oznámila, že 50 miliónů zařízení po celém světě migrovalo do nového uživatelského rozhraní. Nyní, o dva měsíce později, se počet zdvojnásobil na 100 000 000.

Těmto úspěchům se Huawei podařilo dosáhnout i navzdory omezením v důsledku probíhajícího zákazu prodeje v USA.

EMUI 10 je založen na Android 10 a přináší nové rozhraní, přepracované aplikace a celosystémový tmavý režim. Mezi další zajímavé funkce, které EMUI 10 nabízí patří nejnovější GPU Turbo, vylepšené nastavení zabezpečení , celkové opravení chyb ve výkonu a podporou pro více obrazovek.

EMUI 10 – Klíčové vlastnosti

Ikony aplikací
Emui 10 přináší velkou revoluci ikonám aplikací – nyní jsou více kulaté a animované.

Tmavý režim
Protože je EMUI 10 založen na Android 10, přináší také celosystémový tmavý režim. Nový tmavý režim bude také možné rozšířit na aplikace třetích stran. Tato funkce snižuje namáhání očí při provozu zařízení za zhoršených podmínek a šetří baterii.

Ukázka tmavého režimu v EMUI 10
Ukázka tmavého režimu v EMUI 10, foto: huaweiadvices.com

Lepší výkon
EMUI 10 bude lépe reagovat díky vylepšenému systému souborů EROFS a GPU Turbo 3.0, slibujícím rychlejší interakce a menší latance při přepínání aplikací.

HiCar mód
Huawei, podobně jako Android Auto a Apple CarPlay, představuje také svůj vlastní režim HiCar, který uživatelům umožňuje spárovat zařízení s autem a používat reproduktory k přehrávání hudby, spravovat navigaci a dokonce zapnout klimtizaci.

HiCar mód v EMUI 10
HiCar mód v EMUI 10, foto: huaweiadvices.com


Zdroj, Zdroj 2, Zdroj 3