Disney+ se v Evropě spustí v úterý 24. března

Prémiová služba Disney+ od Disney bude v Evropě spuštěna od úterý s dočasně sníženou kvalitou videa. Cílem opatření je snížit zátěž datových sítí, protože milióny lidí v současné chvíli přecházejí na práci z domova.

Upoutávka na nové Disney+
Upoutávka na nové Disney+

V prohlášení společnosti Disney se uvádí, že souhlasili s žádostí Evropské unie, aby poskytovatelé streamovaného videa zajistili bezproblémové fungování širokopásmové infrastruktury.

Kvůli vyšší očekávané poptávce společnost zavádí opatření, která „sníží využití pásma nejméně o 25% na všech trzích spouštějících Disney+ 24. března“, uvedl Kevin Mayer, vedoucí přímého spotřebitelského a mezinárodního obchodu společnosti Disney.

Kromě toho bylo spuštění Disney+ ve Franci zpožděno na žádost francouzské vlády o dva týdny. Disney+ bude v zemi spuštěn až 7. dubna.

Také společnost Facebook se včera zavázala snížit kvalitu streamování videa na svých sociálních sítích včetně Instagramu.

Minulý týden Evropská unie požádala streamingové služby, aby zvážily dočasně snížení kvality streamingu kvůli neobvykle velkému počtu lidí pracujících z domova a využívajících streamingových služeb uprostřed virového ohniska. Na výzvu už zareagovali snížením kvality obrazu služby Netflix, Youtube, Apple TV+ a Amazon.

Zdroj