Čínský web Xiaomi Youpin spadl kvůli obrovské poptávce po ochranných rouškách

Nejnovější Koronavirus, který pustoší Čínu, je velkou hrozbou pro každého. Ochranné masky a rukavice jsou v současné době v Číně beznadějně vyprodané . Xiaomi nedávno vydalo lékařsko-chirurgickou ochranou masku. Poté, co se dostala maska do prodeje, spadl prodejní web Xiaomi Youpin.

Xiaomi Youpin uvedl: „Poptávka po ochranných maskách je nevídaná a my pracujeme na tom, abychom byli zpět online, co nejdříve, nápor je však nepředstavitelný. Server spadl a mrzí nás, že se někteří uživatelé nedočkají objednávky. Budeme nadále pracovat na tom, abychom zprovoznili objednávky a zajistili také dostatek zásob.“

Xiaomi roučka
Jedno balení masek stojí 6$. Každé balení obsahuje 20 masek a každá maska je samostatně zabalená.

Co je to Koronavirus

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) jsou koronaviry velkou skupinou virů, které mohou způsobit respirační onemocnění, jako je například nachlazení. Většina z nás infekci v určité životní fázi dostaneme, ale příznaky jsou mírné. Jedná se totiž o běžný virus po celém světě, obvykle se však nachází u zvířat. Avšak několik z nich také můžou ovlivnit člověka. Ve vzácných případech, jako je tomu nyní, se mohou koronaviry vyvíjet a šířit ze zvířat na člověka. Pokud k tomu dochází, příznaky jsou závažné a nebezpečné.

Čínský technologický průmysl pomáhá se současným Koronavirem

Čínský technologický průmysl (zejména výrobce smartphonů) dělá vše proto, aby pomohl situaci ve Wuhanu, kde virus vznikl. Huawei zřizuje základní stanice 5G, aby pomohli v boji proti viru ve Wuhanu. Lenovo zase poslalo veškerá IT zařízení potřebné k asistenci s virem. Oppo, Huawei a Xiaomi daly na pomoc v boji proti koronaviru nejméně 4 miliony dolarů a asi 100 000 dolarů na pomoc obětem.

Zdroj: gizchina.com