Apple Watch Series 6 přichází se senzorem, který pozná hladinu kyslíku v krvi

Apple Watch Series 6 přichází s novými funkcemi sledování zdraví včetně senzoru hladiny kyslíku v krvi. U zdravého člověka se optimální hladina kyslíku v krvi pohybuje mezi 95 % až 100 %, pokud Apple Watch zaregistruje rizikové hodnoty, uživatele o tom informuje za pomocí varovného oznámení. Další nová funkce je nativní sledování spánku. Nové informace prozrazují, že uživatel si bude moci nastavit osobní cíle spojené se spánkem v aplikaci Zdraví na iPhonu.

Další novinkou ve watchOS 7 jsou nové ciferníky. Jeden z nich ponese název Infograph Pro, který bude mít tachymetr. Tachymetr je analogová stupnice kolem číselníku, která se používá při měření rychlosti a vzdálenosti na základě doby jízdy. 

WatchOS 7 vám navíc umožní nastavit plochu hodinek ze sdílených alb v iCloudu. To lze i doposud prostřednictvím spárovaného iPhonu, ale nyní byste si na Apple Watch mohli dát mnohem větší skupinu obrázků.

Další zajímavou funkcí pro rodiče bude nový ,,dětský režim“ pro Apple Watch, který poskytne rodičovskou kontrolu. Rodiče budou moci ovládat hodinky svého dítěte přímo z připojeného rodičovského telefonu. Doposud bylo možné Apple Watches připojit pouze ke stejnému účtu jako na iPhone, se kterým byly spárovány. Rodiče budou například moci zvolit, které aplikace budou moci být aktivní ve kterou denní dobu, tato funkce ponese název ,,Schooltime“.

Zdroj