Apple vydal nový web a aplikaci proti COVID-19

Společnost Apple dnes oznámila, že vydala novou stránku a aplikaci pro iPhone se skríningovým nástrojem a dalšími zdroji, které pomáhají lidem zůstat informováni a podniknout patřičné kroky k ochraně jejich zdraví během šíření nového koronaviru. Společnost Apple spolupracovala s CDC, pracovní skupinou Coronavirus White House a FEMA.

Aplikace a webová stránka COVID-19
Aplikace a webová stránka COVID-19 , zdroj: macrumors.com

Web a aplikace odpovídají uživatelům na řadu otázek týkajících se rizikových faktorů nebo například symptomů. Uživatelé dostávají doporučení o dalších krocích, včetně pokynů pro sociální izolaci. Dále se dozvídají, jak pečlivě sledovat příznaky, a v jakém případě kontaktovat lékaře.

Apple ujišťuje, že jeho screeningový nástroj nenahrazuje pokyny od poskytovatelů zdravotní péče ani pokyny od státních a místních zdravotnických úřadů.

Web a aplikace také nabízejí přístup ke zdrojům COVID-19, které pomáhají lidem zůstat informováni a získat podporu. Uživatelé dostanou odpovědi na často kladené otázky ohledně viru. Včetně toho, kdo je nejvíce ohrožen a jak rozpoznat příznaky.

Nástroj pro screening může použít kdokoli, kdo je ve Spojených státech a je mu 18 a více let. Apple ujišťuje, že žádná data, která uživatelé poskytnou na webu nebo aplikaci COVID-19, nebudou sdílena s Apple, CDC nebo kýmkoli bez výslovného povolení.

Další články zahrnující COVID-19:

Zdroj