Apple spoléhá na Čínu pro výrobu iPhone 11, výroba v Indii selhala

Nová zpráva z Wall Street Journalu podrobně popisuje závislost Apple na Číně, pokud jde o její dodavatelský řetězec, a jak se to v blízké budoucnosti pravděpodobně ani nezmění. Podle zprávy někteří vedoucí pracovníci společnosti Apple navrhli přemístit výrobu alespoň jednoho produktu do Vietnamu, ale tento nápad byl znovu vyvrácen vrcholovým managementem.

Zpráva vysvětluje, že vedoucí pracovníci společnosti Apple navrhli již v roce 2015, aby společnost přemístila montáž alespoň jednoho produktu do Vietnamu. Lidé věřili, že by to umožnilo zahájit „víceletý proces školení pracovníků a vytvoření nového souboru poskytovatelů komponentů“ mimo Čínu.

Říká se však, že vedoucí pracovníci na vyšší úrovni tuto myšlenku odmítli, zdánlivě kvůli tomu, že by byl posun „příliš náročný na realizaci“.

Mezitím Apple vyrábí některé ze svých starších modelů iPhone v Indii a dnešní zpráva říká, že Apple měl „plán“ vyrobit i iPhone 11 v Indii. To by znamenalo zásadní posun ve strategii společnosti Apple, protože iPhone 11 by byl první nový model iPhone, který by byl vyroben mimo Čínu.

Když ale přišel čas na skutečnou instalaci indické výroby pro iPhone 11, Apple zastavil úsilí.

Technologický gigant zastavil úsilí před zřízením jediné výrobní linky pro toto zařízení, řekla osoba známá s touto záležitostí. Indie nebyla připravena dodat kvalifikovanou pracovní sílu nebo robustní infrastrukturu, kterou Apple očekává. Místo toho se rozhodl vyrobit iPhone 11 v Číně.

Přes probíhající situaci koronaviru v Číně a účinky, které má na dodavatelský řetězec společnost Apple, dnešní zpráva uvádí, že společnost pravděpodobně nepřesune vlajkovou loď výroby iPhone mimo Čínu.

Je nepravděpodobné, že Apple přesune některou z výroby svých nejdražších telefonů iPhone do Indie, řekla osoba, která je obeznámena se zahraničními operacemi Foxconnu. Dodavatelský řetězec není na svém místě a pracovníci v Indii nejsou připraveni vyrábět špičkové organické diody vyzařující modely, uvedla tato osoba.

Dodavatelé Apple a výrobní partneři byli zasaženi vypuknutím koronaviru v Číně a dalších zemích, včetně Jižní Koreje. Apple však zdůraznil, že iPhone je „stavěn všude na světě“, nejen v Číně.

Zdroj