Apple podporuje výuku doma pomocí nové řady videí

Školy jsou zavřené v mnoha zemích kvůli současné pandemii. Rodiče i učitelé si musejí zvykat na vzdělávání studentů z domova, proto společnost Apple uvedla na trh novou řadu videí, které mají školám a pedagogům pomoci používat vestavěné funkce zařízení Apple, jako je iPad, k efektivnějšímu učení.

V současné době jsou k dispozici dvě videa, která lze sledovat:

Student s Ipadem
Ilustrační obrázek – Student s Ipadem, zdroj: macrumors.com

PŘÍPRAVA PODKLADŮ NA VZDĚLÁVÁNÍ Z DOMOVA
Toto video pomůže pedagogům naučit se efektivně pracovat s iPadem pro učení na dálku. Prozkoumáme způsoby přístupu ke školním zdrojům a ukážeme si aplikace, které podporují učení na dálku. Tipy budou zahrnovat použití vestavěných funkcí iPadu ke skenování dokumentů a udržování organizovanosti, používání Markupu k psaní poznámek učitelů a studentů a další.

VYTVOŘENÍ A SDÍLENÍ PREZENTACÍ
Sdílení informací přesvědčivým způsobem je ještě důležitější, když nemůžete být se svými studenty osobně. V tomto videu vám ukážeme, jak pomocí vestavěných funkcí iPadu vytvářet instruktážní videa a sdílet je se svými kolegy a studenty. Pomocí Keynote nebo jakéhokoli prezentačního nástroje se naučíte, jak nahrávat obsah a vytvářet prezentace na iPadu pro studenty.

Apple také říká, že se pedagogové mohou účastnit i 30 minutových virtuálních konferencí vedených odborníky na profesionální vzdělávání.

Zdroj