Apple odolává tlaku EU na společnou nabíječku telefonů

EU se již více než 10 let snaží o společnou nabíječku pro všechny mobilní telefony, ale Apple je proti. Minulý týden Evropský parlament provedl změnu návrhu zákona, která by učilina společnou nabíječku nezbytnou pro všechny telefony (a další bezdrátové přístroje). Tento týden Apple vydal vyjádření.

Výsledek obrázku pro USB C iphone charger

Cupertino varuje, že společná nabídka potlačí inovace a bude pro spotřebitele problematická. Aby dokázali svůj názor, Apple zadal vypracování studie, která zjistila, že přechod na jednotnou nabíječku bude znamenat náklady ve výši 1,5 miliardy eur, což je mnohem více než se předpokládalo.

Apple již částečně přešel na USB-C. Nejnovější modely iPad Pro a MacBooky ho používají výhradně (notebooky mají také 3,5 mm jack). Iphone 11 Pro je dodáván s nabíječkou USB-C, pro připojení k MacBooku je však potřeba kabel USB-C-lighting. Díky této změně je možné připojit telefon k nejnovějším MacBookům bez dalších investic. Doposud se všechny zvěsti o získávání portů USB-C u iPhone ukázaly jako nepravdivé.

Evropská komise přesto zveřejní svou vlastní studii o dopadu společné nabíječky na konci ledna, nebo začátkem února. V současné době komise zvažuje nejlepší způsob, jak vytvořit právní předpisy pro vyžádání společné nabíječky.

Zdroj: gsmarena.com