Aplikace Google Disk pro iOS získává funkci FaceID

Společnost Google ve své nejnovější aktualizaci Google Disk pro iPhone a iPad přidala novou funkci ochrany osobních údajů. Tato funkce uživatelům umožňuje povolit ověření obličeje nebo přístupového kódu při každém otevření aplikace na zařízení bez ohledu na globální nastavení zabezpečení systému.

Aplikace Disk Google pro iOS získává funkci Face ID a ochranu hesla

Podobné funkce byly přidány do dalších aplikací iOS třetích stran obsahujících obzvláště citlivý obsah, jako jsou například správci hesel. Myšlenka je taková, že i když necháte zařízení odemčeno, každý, kdo se pokusí spustit aplikaci Disk Google, musí ještě provést ID obličeje nebo ID dotyku, aby získal přístup k souborům.

Můžete si nastavit, zda bude potřeba zadat Face ID nebo ID dotyku při každém otevření aplikace, po přepnutí do jiné aplikace nebo odložení ověření o 10 sekund, 1 minutu nebo 10 minut.

Funkci v aplikaci můžete povolit klepnutím na ikonu hamburgeru v levém horním rohu obrazovky a výběrem Ochrana osobních údajů.

Jak poznamenal The Verge, obrazovka ochrany osobních údajů má omezení. Na obrazovce nastavení Google varuje, že nemusí chránit vaše oznámení na Disku. „Určité“ funkce Siri, soubory sdílené s aplikací Soubory, fotografie sdílené s aplikací Fotografie a „další systémové funkce“.

Zdroj