Android 11 vás upozorní, když uděláte chybu při nabíjení

Funkce přicházející na Android 11 pomůže uživatelům Android zjistit, zda mají své sluchátko správně zarovnáno na bezdrátové nabíjecí podložce. Ve spodní části obrazovky telefonu bude v případě chyby napsáno: „Zarovnat telefon k bezdrátovému nabíjení.“

Tato funkce může být omezena na Pixel 4, protože aplikace 9to5Google dokázala zobrazit varování pouze na Pixel 4 XL s náhledem vývojáře pro Android 11; Pixel 3 XL se stejným operačním systémem varování nezobrazil. Řada Pixel 2 nenabízí bezdrátové nabíjení. Toto je velmi užitečná funkce pro ty, kteří používají bezdrátovou nabíječku k zapnutí telefonu. Neexistuje žádná záruka, že se toto varování dostane do konečné verze systému Android 11.

Jak tato funkce funguje? Pokud se baterie nabíjí bezdrátově rychlostí, která je pomalejší, než by měla být, předpokládá se, že sluchátko není správně zarovnané na bezdrátové nabíjecí podložce. Výsledkem bude varování, které se zobrazí ve spodní části obrazovky. S Qi kompatibilním telefonem a podložkou může baterie stále dostávat energii, i když je sluchátko nesprávně umístěno nebo bylo nějakým způsobem oddáleno od správného místa.

Zdroj