Znáte herní konzole?

Dnešní lidé už se liší od těch, kteří tu žili dříve. A nemůže tomu ani být jinak, protože životní podmínky, jež lidi ovlivňují, se změnily v průběhu času zásadním způsobem a na lidech se to tak nemohlo nepodepsat.
Kdyby tak někdo kdysi mé generaci řekl, že si jednou budeme namísto potulování se venku a čtení si knížek hrát dejme tomu s počítači, zůstali bychom na něj civět s otevřenými ústy. A kdyby nám řekl něco o herních konzolích, nechápali bychom, oč jde.

ovládací prvky

Zatímco dnes už je všechno docela jinak. Dnes už jsou herní konzole něčím, co může mít a používat každý z nás, komu připadá právě takový typ zábavy přitažlivý. Dnes už jich totiž existuje celá dlouhá řada a každý, kdo po nějaké touží, má věru na výběr. Podobných konzolí totiž existují už celé generace, na výběr je tu z různých výrobců, jako jsou firmy Nintendo, Microsoft a Sony, i z různých typů.
Někdo tak dává přednost třeba konzolím kapesním. Ty mají pochopitelně tu přednost, že jsou menší a lehčí a obsahují v jednom kompletu svůj displej, zdroj a ovládací prvky. Mívají zpravidla své paměťové cartridge či hry napevno uložené v paměti a lze je často propojovat kvůli vícečlenným herním interakcím.
Jinému člověku pak vyhovují naopak herní konzole stolní, jež se připojují k televizoru či monitoru a ovládají se speciálním ovladačem – gamepadem. Tyto mívají mechaniky nebo slot pro určité paměťové médium typu paměťová karta, cartridge, disketa, DVD či Blue-Ray, ovšem lze je spojit i s internetem.

kreslená konzole

A zatímco někdo upřednostňuje konzole jednoúčelové, které mají hry uložené v paměti a nemají žádnou mechaniku či slot, jinému vyhovují lépe ty hybridní, jež lze připojit k televizi či využít jako handheld.
Výběr je tu prostě velký. Každý si najde to pravé, co mu udělá radost. A pochopitelně ani dnes vývoj neustrnul. A proto se budou tyto herní konzole v budoucnu stále více podobat počítačům, s možností připojení na internet či přehrávání DVD.