Sony vyrobí pouze omezený počet konzolí PlayStation 5

Podle zpravodajské agentury Bloomberg Sony do března 2021 vyrobí omezený počet konzolí PlayStation 5 (cca 5 až 6 milionů). Pro srovnání PS4 se prodalo 7,5 milionu kusů v prvním půlroce. Důvodem je výkonný hardware, který je velice drahý na výrobu.

Společnost Sony podrobně popsala hardware konzole, který bude zahrnovat osmi jádrový procesor Zen 2 a procesor RDNA 2, který slibuje až 10.3 TFLOPS, a také vlastní SSD disk, který bude rychlejší, než nabízejí dnešní počítače. Zpočátku budou tyto komponenty docela drahé.

Ovladač PS5, zdroj: gsmarena.com

Vývojáři her očekávají, že se PS5 bude prodávat za 550 USD (cca 13 800 Kč). Předchozí verze se pohybovaly kolem 400 USD (cca 10 036 Kč). Je však časté, že se konzole při spuštění prodeje prodávají za tak vysoké ceny, náklady na výrobu této generace jsou příliš vysoké na to, aby Sony prodala konzoli pod 500 USD (12 545 Kč).

Pandemie COVID-19 neomezuje výrobu. Vývojáři také nezmínili údajné zpoždění kvůli tepelných problémů konzolí. Pandemie však může ovlivnit nabídky, které budou k dispozici při spuštění prodeje PlayStation 5.

Zdroj