Jednoduchý návod, jak někoho zablokovat na WhatsAppu

WhatsApp je jedna z nejoblíbenějších aplikací s více než dvěma miliardami uživatelů po celém světě. Tato popularita bohužel také učinila z aplikace hlavní cíl pro spammery a podvodníky. Pokud nevíte, jak někoho zablokovat na WhatsAppu, může vám spamování nechtěných zpráv znechutit celou aplikaci.

Ikona aplikace WhatsApp

Dobrou zprávou je, že je snadné tyto zprávy zastavit dříve, než se objeví na vašem telefonu. Ať už jde o spammera, cizince nebo jen o příliš horlivého nápadníka. Zde je návod, jak někoho zablokovat na WhatsAppu:

Jak někoho zablokovat na WhatsAppu

I když někdo není ve vašem seznamu kontaktů, může vám posílat zprávy. Lidé obvykle dostanou upozornění, pokud ignorujete jejich zprávy. Někdy je však nutné jejich číslo zcela zablokovat. Zabráníte jim tak v odesílání budoucích zpráv. Pokud uděláte chybu, lze ji vrátit zpět stejně snadno.

Když poprvé přijmete zprávu od neznámého čísla, WhatsApp ji automaticky detekuje a vyzve vás, abyste je zablokovali nebo přidali jako kontakt. Pokud se tato výzva již nezobrazí, existuje další způsob, jak někoho zablokovat na Whatsappu.

Ilustrační obrázek Spamu, zdroj: medium.com

Jednoduché kroky k zablokování:

  1. Otevřete WhatsApp a chat s osobou, kterou chcete zablokovat.
  2. Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu, poté na Více a poté na Blokovat.
  3. Klepněte na Nahlásit a Blokovat nebo pouze Blokovat.

Pokud je dotyčná osoba podezřelá ze spamování, výběrem možnosti Nahlásit a Blokovat signalizujete WhatsAppu, že by neměla být na platformě. Neohlašujte někoho, kdo neposílá spam, nešíří falešné zprávy nebo jinak neporušuje smluvní podmínky WhatsAppu.

Jakmile je uživatel zablokován, zobrazí se všechny zprávy od tohoto kontaktu jako odeslané, ale nikoli doručené. Nebudou vám tak moci zavolat, vidět váš poslední přihlašovací čas ani žádné aktualizace profilového obrázku.

Jak někoho odblokovat na WhatsAppu

Pokud jste někoho zablokovali omylem nebo změnili názor, že s ním chcete komunikovat, můžete jej snadno odblokovat. Zde je návod, jak najít blokované kontakty a odblokovat je.

Jednoduché kroky k odblokování:

  1. Na domovské obrazovce WhatsAppu klepněte na tři tečky v pravém horním rohu a poté na Nastavení.
  2. Klepněte na Účet, poté na Soukromí a poté na Blokované kontakty dole.
  3. Klepněte na číslo / jméno, které chcete odblokovat, a potom klepněte na Odblokovat (jméno).
  4. To je všechno k tomu! Tuto metodu můžete také použít k zablokování mnoha lidí najednou klepnutím na ikonu plus v pravém horním rohu.

To je vše, snad vám tento návod bude užitečný.

Zdroj